Avatud Meele Instituut koostöös MISA-ga kutsub TASUTA lõimitud aine- ja keeleõppe (LAK-õppe) metoodika täienduskoolitustele, mis algab juba 2013. aasta märtsis. Koolitus on jätkukursusena mõeldud gümnaasiumiastme õpetajatele, kellel on juba olemas algteadmised LAK-õppest. Koolitus viiakse läbi kolmes grupis Tallinnas, Narvas ja Kohtla-Järvel.

 

OODATUD ON NII KEELE- KUI AINEÕPETAJAD
LAK-õppes aitavad keeleõpetajad kaasa aineteadmise loomisele ja vastupidi. Koostöö aitab säästa aega, vähendada pinget ja toob kaasa õpilaste paremad õpitulemused.
OODATUD ON ERINEVA EESTI KEELE OSKUSEGA OSALEJAD
Koolitus toimub eesti keeles, kuid gruppi on oodatud ka need õpetajad, kelle emakeel ei ole eesti keel. Kuna koolitusel kasutatakse LAK-õppe meetodeid, on sellega tagatud kaasav õpikeskkond väga erineva keeleoskusega kursuslastele. Koolituse käigus on osalejatel võimalik harjutada ja arendada oma eesti keele oskust toetavas keskkonnas ja samas õppida võtteid erineva keeleoskusega õpilaste õpetamiseks.

OODATUD ON ERINEVATE METOODILISTE EELTEADMISTEGA ÕPETAJAD
Kindlasti on õpetajatel erinevad eelteadmised LAK-õppest. Kursusele on oodatud eelkõige need õpetajad, kellel on juba mõned kogemused selle läbiviimisest või kes on läbinud sissejuhatava kursuse LAK-õppe põhimõtetest. Kogemusliku õppe meetodid võimaldavad kõigil üksteiselt õppida ja erinevatest kogemustest kasu saada.
Koolituse kogumaht: 78 tundi, sellest 48 t. auditoorset ja 30 t. iseseisvat tööd.

Koolitused toimuvad 3 korral 4-päevaste tsüklitena 3 (K, N, R, L). Kolmapäeviti algab koolitus pealelõunal.

Koolituste kuupäevad:

Tallinnas: 3.04 -06.04; 8.-11.05 ja 25.09. -28.09.

Narvas: 3-6.04; 8.-11.05 ja 25.-28.09.

– Kohtla-Järvel: 13-16.03; 17.-20.04 ja 25.-28.09.

 

Koolitus on praktiline, õpitakse LAK-õppe läbiviimise meetodeid, mida õpetaja saab kohe rakendada oma ainetunnis. Osalejal on võimalus külastada koole, kus juba rakendatakse LAK-õpet. See aitab õpetajal näha LAK-õppe kasu ja saada julgust ise LAK-õppega alustamiseks. Tegeldakse ka õppematerjalide väljatöötamisega.

 

Põhiteemad:

–       LAK-õppe metoodika põhijooned

–       Õppetöö jõukohastamine

–       Õpetaja ja õpilaste keelekasutus tunnis

–       Õppijate aktiveerimise ja kaasamise meetodid

–       Rühmatöö ja koostöine õppimine

–       Õpilaste võimekuse ja keeletasemega arvestamine

–       LAK-õppe õppematerjalid

–       Õpetajate nõustamise võimalused

 

Koolitajad:  Tatjana Kodas (Tallinn), Moonika Laht (Narva), Ene Kulasalu (Kohtla-Järve).

 

Koolituse tellijaks on Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed ja rahastajaks Haridus- ja Teadusministeerium.

Palume registreerida teie kooli osalejad kuni 29. veebruarini e-posti aadressil või telefonil 7 428 777, koolituste koordinaator Marita Tani.
Täpsemat infot koolituse teemade, korralduse ja mahu kohta saab küsida samast ning täpsem info saadetakse registreerunud osalejate isiklikule meilile.

LAK-õppe koolituste kohta võite lähemalt lugeda veel meie kodulehelt:
https://www.ami.ee/koolitused/uleminek-eestikeelsele-aineoppele/

 

 

logo_small_gradient

HTM