Jätkutugi2016-10-27T02:57:56+03:00

AVALEHELE | PROJEKTIST | TEOKSIL |  LUGEMIST | UURINGUDHOOLIV KOGUKOND  | IN ENGLISH |


 

Projekt: NOORTE SOTSIAALNE TOIMETULEK KOOSTÖÖVÕRGUSTIKU JA MOTIVATSIOONIPROGRAMMI TOEL

logorida emp est

jätkutugi koolitus

Mis see on?

MIS, MIKS JA KELLELE ON MÕELDUD JÄTKUTUGI?

Jätkutugi on vanglast vabaneja taasühiskonnastamise protsess, mis toimub vabatahtlikkuse alusel vanglakaristuse kandmise järgselt. Selleks, et soodustada kuritegevusest hoidumist, peab kogukonda naasmine olema läbimõeldud, planeeritud, konstruktiivne ja vabanejat toetav.

Uute kuritegude toimepaneku toob kaasa eelkõige kinnipidamiskohast vabanenud isikutesuutmatus kohaneda eluga vabaduses. Vabanenuid iseloomustab ebapiisav hõivatus (töö, õppimisega) ja positiivsete sotsiaalsete sidemete puudumine. Kõrgendatud  korduvkuritegevuse riski on võimalik maandada ühiskonnaga sidususe suurendamise kaudu, st karistuse kandmise ajal ja ka karistuse kandmise järel tuleb tähelepanu pöörata taasühiskonnastamist võimaldavatele tegevustele. Loe edasi…

haridus

    Miks see on oluline?

  • Sotsiaalprogrammide osa kriminaalhoolduses on määrava tähtsusega, sest noore valmisolekut oma eluviisi muuta on vaja toetada uute teadmiste ja oskustega.
  • On kasutusel teiste riikide headele kogemustele tuginevad sotsiaalprogrammid, kuid puudub ühtne arusaam nende toimimise tõhuslikkusest ja nad pole kohandatud kohalikele oludele
  • Sihtotstarbelisi sotsiaalprogramme psüühika- ja käitumishäiretega (sh intellektipuudega) noortele ei ole.
  • Kriminaalhooldusametnikel on küll akadeemiline ja teoreetiline ettevalmistus, kuid neil on vähesed praktilised oskused

NOORTE SOTSIAALNE TOIMETULEK KOOSTÖÖVÕRGUSTIKU JA MOTIVATSIOONIPROGRAMMI TOEL.Uuri lähemalt!

 

Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismi 2009-2014 programmi „Riskilapsed ja – noored“ taotlusvoor „Jätkutugi erikoolist või vanglast vabanenud noorele“ SA Omanäolise Kooli Arenduskeskus Projekt „Noorte sotsiaalne toimetulek motivatsiooni programmi ja võrgustikutöö toel“

Projekt on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ avatud taotlusvoorust „Jätkutugi erikoolist või vanglast vabanenud noortele“. Projekti kogumaksumus on 166 665,90 eurot. Taotletav toetuse summa 149 999,30 eurot. Omafinantseeringu summa 16 666,60 eurot. Projekti kestus on 22 kuud (1.05.2014 – 29.02.2016).

Programmi viivad üheskoos ellu Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium ja Sotsiaalministeerium. Programmi rakendusüksuseks on Eesti Noorsootöö Keskus ning partneriks Norra Kohalike Omavalitsuste ja Regionaalsete Omavalitsuste Liit.

Tutvu programmi eesmärkide ning tulemustega https://www.ami.ee/projekt-noorte-sotsiaalne-toimetulek-koostoovorgustiku-ja-motivatsiooniprogrammi-toel/
Lisainfo programmi kodulehelt www.entk.ee/riskilapsedjanoored/ ja Facebook’ist www.facebook.com/RiskilapsedJaNoored

Projekti “Noorte sotsiaalne toimetulek koostöövõrgustiku ja motivatsiooniprogrammi toel” lõppseminar

Noorte motivatsiooni- ja sotsiaalsete oskuste programmi värsked juhendajad koos projektimeeskonna liikmete Koidu Tani-Jürisoo ja Ene Velströmiga 22.veebruaril 2016.a. toimus projekti lõppseminar. Seminar oli hea meenutus 2014-2016.aasta joooksul läbikäidud teest ja toimunud sündmustest. Maailmakohvikus arutleti projektitegevuste [...]

[counters_circle]
212 osalejat
5 programmi
364 tundi
101 tundi supervisioooni
[/fusion_counters_circle]

Koolitussupervisioonil osalejate tagasiside

Loe, mida arvavad osalejad

[testimonials]
Oluline on, et koolitajatele on teadmised meie töö spetsiifikast teada. Sellisel moel on võimalik leida juurde uusi tahke ka nendele teadmistele, mida kunagi on õpitud. Iga kord on midagi, mis tundub täiesti uus! Isiklikult olen saanud arutleda oma juhtumite üle, vaadata neid teise nurga alt ning koguda ideid, mida edaspidi proovida.
Koolitusel osaleja
[/fusion_testimonials]
[testimonials]
Koolitus-supervisioon on oma ülesehituselt loogiline ja kunagi ei teki tunnet, et mind see või teine teema ei puuduta. Igal sessioonil on käsitletud teemasid ja küsimusi, mis puudutavad kriminaalhooldustöötajate tööd otseselt ning seetõttu on võimalik oma uusi (või ka vanu, kuidas kellelgi) teadmisi kohe kasutada ja katsetada.
Koolitusel osaleja
[/fusion_testimonials]
[testimonials]
Raske, aga kasulik on süsteem, kus koolitus on kolmel järjestikusel päeval. Raske, sest töö tuleb ka ära teha ja eemalolek seda ei soodusta. Kasulik seepärast, et keskendumine ühele asjale järjestikustel päevadel annab häid tulemusi: see, mis esimesel päeval tundub uus või võõras, on kolmandal päeval „oma“. Nii on võimalik teemadega ka kiiremini edasi jõuda.
Koolitusel osaleja
[/fusion_testimonials]
hooliv_kogukond_logo_uuem (1)

Mis on Hooliv Kogukond?

HOOLIV KOGUKOND on kogukonna koostööl põhinev tegevusmudel noorte riskikäitumise vähendamiseks ja nende toimetuleku toetamiseks
Igal aastal vajavad tuhanded lapsed üle Eesti toetust oma kogukonnalt, et oma igapäevaeluga toime tulla. Meil on olemas tugevad kogukonnad ja asutused, kes soovivad laste heaks midagi ära teha. Hooliv Kogukond aitab käivitada nendevahelise koostöö ja pakub vahendeid, kuidas kogukond üheskoos tegutsedes saab riskikäitumist ennetada ning abivajajat kõige paremini aidata.

    Mudel põhineb:

  • Kaasaegsetel uuringutel
  • Tervel talupojamõistusel
  • Tõenduspõhistel metoodikatel
  • Süsteemsel mõtteviisil
  • ja eelkõige koostööl ja kaasamisel
Loe lähemalt

HOOLIV KOGUKOND on kogukonna koostööl põhinev tegevusmudel noorte riskikäitumise vähendamiseks

On olukordi, kus ühest inimesest oleneb, kas teise inimese elu õnnestub või mitte.
Loe lähemalt

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
Go to Top