| AVALEHELE | PROJEKTIST | TEOKSIL | LUGEMIST | UURINGUD | HOOLIV KOGUKOND | IN ENGLISH |
Mis see on?
MIS, MIKS JA KELLELE ON MÕELDUD JÄTKUTUGI?
Jätkutugi on vanglast vabaneja taasühiskonnastamise protsess, mis toimub vabatahtlikkuse alusel vanglakaristuse kandmise järgselt. Selleks, et soodustada kuritegevusest hoidumist, peab kogukonda naasmine olema läbimõeldud, planeeritud, konstruktiivne ja vabanejat toetav.
Uute kuritegude toimepaneku toob kaasa eelkõige kinnipidamiskohast vabanenud isikutesuutmatus kohaneda eluga vabaduses. Vabanenuid iseloomustab ebapiisav hõivatus (töö, õppimisega) ja positiivsete sotsiaalsete sidemete puudumine. Kõrgendatud korduvkuritegevuse riski on võimalik maandada ühiskonnaga sidususe suurendamise kaudu, st karistuse kandmise ajal ja ka karistuse kandmise järel tuleb tähelepanu pöörata taasühiskonnastamist võimaldavatele tegevustele. Loe edasi…
NOORTE SOTSIAALNE TOIMETULEK KOOSTÖÖVÕRGUSTIKU JA MOTIVATSIOONIPROGRAMMI TOEL.Uuri lähemalt!
Projekt on rahastatud Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja –noored“ avatud taotlusvoorust „Jätkutugi erikoolist või vanglast vabanenud noortele“. Projekti kogumaksumus on 166 665,90 eurot. Taotletav toetuse summa 149 999,30 eurot. Omafinantseeringu summa 16 666,60 eurot. Projekti kestus on 22 kuud (1.05.2014 – 29.02.2016).
Tutvu programmi eesmärkide ning tulemustega https://www.ami.ee/projekt-noorte-sotsiaalne-toimetulek-koostoovorgustiku-ja-motivatsiooniprogrammi-toel/
Lisainfo programmi kodulehelt www.entk.ee/riskilapsedjanoored/ ja Facebook’ist www.facebook.com/RiskilapsedJaNoored
Koolitussupervisioonil osalejate tagasiside
Loe, mida arvavad osalejad
Oluline on, et koolitajatele on teadmised meie töö spetsiifikast teada. Sellisel moel on võimalik leida juurde uusi tahke ka nendele teadmistele, mida kunagi on õpitud. Iga kord on midagi, mis tundub täiesti uus! Isiklikult olen saanud arutleda oma juhtumite üle, vaadata neid teise nurga alt ning koguda ideid, mida edaspidi proovida.
Koolitus-supervisioon on oma ülesehituselt loogiline ja kunagi ei teki tunnet, et mind see või teine teema ei puuduta. Igal sessioonil on käsitletud teemasid ja küsimusi, mis puudutavad kriminaalhooldustöötajate tööd otseselt ning seetõttu on võimalik oma uusi (või ka vanu, kuidas kellelgi) teadmisi kohe kasutada ja katsetada.
Raske, aga kasulik on süsteem, kus koolitus on kolmel järjestikusel päeval. Raske, sest töö tuleb ka ära teha ja eemalolek seda ei soodusta. Kasulik seepärast, et keskendumine ühele asjale järjestikustel päevadel annab häid tulemusi: see, mis esimesel päeval tundub uus või võõras, on kolmandal päeval „oma“. Nii on võimalik teemadega ka kiiremini edasi jõuda.
Mis on Hooliv Kogukond?
HOOLIV KOGUKOND on kogukonna koostööl põhinev tegevusmudel noorte riskikäitumise vähendamiseks ja nende toimetuleku toetamiseks
Igal aastal vajavad tuhanded lapsed üle Eesti toetust oma kogukonnalt, et oma igapäevaeluga toime tulla. Meil on olemas tugevad kogukonnad ja asutused, kes soovivad laste heaks midagi ära teha. Hooliv Kogukond aitab käivitada nendevahelise koostöö ja pakub vahendeid, kuidas kogukond üheskoos tegutsedes saab riskikäitumist ennetada ning abivajajat kõige paremini aidata.
HOOLIV KOGUKOND on kogukonna koostööl põhinev tegevusmudel noorte riskikäitumise vähendamiseks
[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]